A pályadöntések mesterei

D. Nagy Krisztina

A középiskola a döntésekhez szükséges készségek megalapozásának és a tapasztalatok gyűjtésének fontos időszakát jelenti. A serdülők ebben az életkorban a korábbiaknál erőteljesebben szembesülnek a továbbtanulás kérdéseivel, illetve azzal a felelősséggel, hogy iskolai előmenetelük a jövőbeli életüket alapozza meg. Török Réka A pályadöntések mesterei című könyvének célja „a pályadöntésekről való gondolkodás formálása, a jövőbe és a képességekbe vetett hit erősítése” (11.), amelynek lehetőségeit a szerző aktuális nemzetközi eredmények alapján kidolgozott elméleti modellekre alapozva, konkrét kutatási eredményeken, középiskolás tanulókra koncentrálva mutatja be.

Török Réka (2017). A pályadöntések mesterei. Budapest: Print&Pixel House Kiadó.

D. Nagy, K. (2020). A pályadöntések mesterei. Iskolakultúra, 30(4-5), 111–113. Elérés forrás https://www.iskolakultura.hu/index.php/iskolakultura/article/view/33384
Kritika