Benyújtás

Ellenőrzőlista és formai követelmények

Bírálati folyamat

Benyújtás

Az Iskolakultúra az Open Journal System (OJS3) keretrendszerét használja. A kézirat benyújtása csak elektronikus úton lehetséges itt.
(A beküldéshez regisztrációra van szükség.)

A kéziratok típusai és terjedelmük

• Szemle:
    • rövidebb elméleti vagy empirikus munka
    • beszámoló konferenciáról
    • interjú
    • maximum 25.000 karakter szóközökkel
      • absztraktok és irodalomjegyzék nélkül
      • a táblázatok, ábrák és képek beleszámítanak a karakterszámba
  • Kritika:
    • recenzió
    • maximum 10.000 karakter szóközökkel
      • irodalomjegyzék nélkül
      • táblázatot, ábrát és képet nem tartalmazhat

Ellenőrzőlista és formai követelmények
A benyújtási folyamat része, hogy a szerzők ellenőrizzék, a kézirat mindenben megfelel-e az alábbi listán szereplő elvárásoknak. Azokat az anyagokat, amelyek nem felelnek meg a leírtaknak, a szerkesztőség nem fogadja be. Elvárások:

• A kézirat korábban nem volt publikálva, más folyóirathoz nem nyújtotta be a szerző.
  • A kézirat teljes mértékben megfelel a formai követelményeknek (l. Formai követelmények).
  • A benyújtott fájl formátuma: OpenOffice vagy Microsoft Word.
  • A benyújtott fájl neve: a kézirat címének kezdete_dátum (pl. A tanulás értelmezése_20180422).

Bírálati folyamat

A benyújtott kéziratot két, a szakterületet jól ismerő bíráló véleményezi. Az Iskolakultúra vak bírálatot alkalmaz, vagyis a bírálók munkájukat a szerző nevének ismerete nélkül végzik. A bírálók a bírálati űrlapon megadott szempontok alapján véleményezik a benyújtott kéziratokat. Kiemelten fontos, hogy sem az absztraktban, sem a tanulmány szövegében ne egyértelműsítsék magukat a szerzők. Az értékeléseket a bíráló nevének feltüntetése nélkül küldi meg a szerkesztőség a szerzőnek (több szerző esetén csak az első szerzőnek) elektronikus úton. A bírálati folyamat során törekszünk arra, hogy az lehetőleg ne legyen hosszabb két hónapnál.

A benyújtott anyagot

• - két pozitív bírálat esetén (a szükségesnek tartott szerzői módosításokat követően) közli a folyóirat,
  • - egy negatív és egy pozitív bírálat esetén vagy harmadik bírálónak küldi ki a szerkesztőség, vagy a szerkesztőség dönt a tanulmány befogadásáról (amennyiben a szerkesztőség az elutasításról dönt, a kézirat módosított változatát nem lehet a folyóirathoz benyújtani),
  • - két negatív bírálat esetén elutasítja a folyóirat (ekkor a kézirat módosított változatát nem lehet a folyóirathoz benyújtani).